Життя

Приплив іноземних інвестицій у короткострокові державні облігації не несе ризику стабільності гривні — НБУ

Нацбанк
Життя/Приплив іноземних інвестицій у короткострокові державні облігації не несе ризику стабільності гривні — НБУ
Зберегти
Вигляд
У Національному банку України повідомили про значне зростання попиту на короткострокові (до декількох місяців) державні боргові облігації серед іноземних інвесторів. Там вважають, що така ситуація не несе загрози стабільності курсу гривні.

Зазначимо, що купуючи боргові цінні папери, іноземні інвестори обмінюють в Україні долари та купують за гривні ці цінні папери. Водночас, по закінченню терміну обертання цих боргів, інвестори отримують прибуток (номінал облігації та відсотки) і виводять його у валютній формі. Таким чином, у короткостроковій перспективі валюти з країни буде виведено більше, ніж її сюди заведуть, що потенційно несе ризики для стабільності гривні.

«За припливу капіталу переважно у державні боргові інструменти ризики вразливості економіки мінімізуються. Крім того, приплив відбувається саме у гривневі боргові інструменти, що перекладає валютні ризики на іноземних інвесторів», — повідомили у Нацбанку.

На початку лютого 2019 року у Нацбанку повідомили, що міжнародні резерви України у січні тримаються на рівні 5-річного максимуму у 20,82 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Водночас за підсумками 2018 року обсяг іноземних інвестицій в економіку України скоротився на 200 мільйонів доларів та склав 2,4 мільярда доларів.

Пов`язані новини