Міністерство закордонних справ України надіслало дипломатичну ноту до уряду Російської Федерації з вимогою повернути українські кораблі, захоплені у Керченській протоці.

Про це повідомив очільник МЗС Вадим Пристайко під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу.

«Що стосується кораблів, справді, я продовжую говорити про те, що ми готові їх забрати. Більше того, Міністерство закордонних справ надіслало ноту (Російській Федерації – ред.), в якій просило назвати координати, час, коли ми можемо забрати свої кораблі», — сказав Пристайко.

На його думку, затримка з поверненням кораблів може бути пов’язана зі спробами приховати сліди обстрілів з боку Росії.

«Я хотів би подивитись, коли ми отримаємо ці кораблі, чи залишились наслідки їхніх обстрілів, чи ця затримка пов’язана з тим, що вони поступово ремонтуються і ці діри зникають з наших бойових кораблів», — додав очільник відомства.

За його словами, українські військові готові прибути «в будь-яку точку» і забрати кораблі.

10 жовтня Пристайко анонсував, що Росія найближчим часом поверне захоплені українські військові кораблі.

Після цього адвокат звільнених українських військових моряків Микола Полозов повідомив, що Росія поки що не може повернути Україні військові катери через їхній технічний стан. За його інформацією, зараз українські катери приводять у належний стан, щоб вони могли бути на плаву. 

Нагадаємо, 25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: