ПриватБанк стверджує, що провадження у справі націоналізації банку, відкриті за позовами пов’язаних із братами Суркісами компаній, були відкриті за підробленими документами.

Про це банк повідомив державну виконавчу службу. Також він планує звернутися до правоохоронних органів, повідомляє пресслужба ПриватБанку.

«Заяви до державної виконавчої служби від імені позивачів CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP були підписані нібито керівництвом компаній, проте при співставленні з іншими документами підписів директорів виникли підозри щодо автентичності таких підписів», – йдеться в повідомленні.

Експертиза, замовлена ПриватБанком, виявила, що підписи керівництва згаданих компаній були виконані кимось іншим.

Нагадаємо, справа проти ПриватБанку за позовом Суркісів розглядається у Великій палаті Верховного суду. Розгляд має відбутися 15 червня 2020 року.

До цього Верховний суд мав розглянути цю справу 27 квітня, однак засідання скасували, оскільки судді повідомили про тиск на себе. У тиску судді Великої палати Верховного суду звинуватили, зокрема, генеральну прокурорку Ірину Венедиктову.

У чому суть справи?

Депозити родини Суркісів були відкриті на кіпрській «дочці» ПриватБанку у 2014 році. Виплатити їх власникам депозитів суд наказав ще у 2017 році, однак тоді це рішення не змогли втілити у життя.

Річ у тому, що під час націоналізації ПриватБанку, НБУ визнав родину Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами, а їхні багатомільярдні депозити у банку обміняв на акції ПриватБанку. Згодом всі акції держава купила за 1 гривню під час націоналізації. Ця процедура називається bail-in.

Наразі процедуру bail-in за депозитами Суркісів оскаржують у Верховному суді. Під час останнього засідання Верховний суд зробив перерву на невизначений термін. Наразі засідання у цій справі перенесли на 15 червня.

Процедуру провели для того, аби зменшити тягар на націоналізований банк, адже він не мав змоги обслуговувати значні за розміром депозити пов'язаних осіб — розмір депозитів Суркісів (Ігор, Григорій, Рахміль, Світлана, Марина Суркіси та Ковалик Поліна) складав понад 1 мільярд гривень.

Водночас інші суди, які розглядають оскарження законності націоналізації ПриватБанку, зокрема Шостий апеляційний адміністративний суд, прив’язали свої рішення до рішення Верховного суду у справі родини Суркісів. Вони перенесли розгляд апеляцій держави на рішення судів попередніх інстанцій, якими націоналізацію ПриватБанку визнали незаконною.

Цікаво, що справу, пов'язану з процедурою bail-in, 16 березня розглядав ще й Високий суд Англії та Уельсу. Зокрема, цей суд розглядав обмін зобов'язань ПриватБанку за євробондами, випущеними у 2010 та 2013 роках (ці облігації купили колишні власники ПриватБанку та пов'язані з ними особи).

Високий суд ухвалив рішення на користь ПриватБанку та дозволив йому не платити борг колишнім власникам.

Поділитись: