Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова зявила, що російська сторона досі не надала жодної інформації про стан здоров’я українських політв’язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха.

Про це Людмила Денісова повідомила у коментарі Громадському.

Вона зазначила, що 14 жовтня розмовляла з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою з приводу стану здоров'я Олега Сенцова та Володимира Балуха. Однак, російська омбудсменка продовжує запевняти, що їхній стан здоров'я «задовільний».

«Я розмовляла з нею і з приводу питань і Володимира Балуха, і Олега Сенцова, з приводу їхнього стану здоров’я. Вона сказала, що все добре, ну як завжди вона говорить. Про Сенцова вона сказала, що він завершив голодування і набирає вагу, як усім «відомий факт», — зазначила Денісова.

На питання журналіста, чи вдасться їй потрапити до політв’язня Олега Сенцова у найближчий місяць, Людмила Денісова відповіла: «Я не можу давати таких прогнозів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Омбудсмен про лист з РФ щодо задовільного стану політв'язнів: «Я втомиласячитати ці брехні»

9 жовтня український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в окупованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу.

Володимир Балух тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

Балух припинив голодування услід за Сенцовим: Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. Людмила Денісова заявила, що припинення голодування свідчить про те, що Сенцов у критичному стані.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
Поділитись: