«Про те, як ми голосуємо, дискусії не було»: депутатка від «Голосу» Бобровська про конфлікт у фракції
Народна депутатка від «Голосу» Соломія Бобровська заявила, що не знала про те, що її фракція збирається одностайно голосувати щодо подання одного законопроєкту. Він стосується впливу президента на Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Державне бюро розслідувань (ДБР) на розгляд Конституційного Суду.
Про це вона сказала в етері програми «Мокрик По Живому» на hromadske.
«Про жодне рішення фракції я не знала, так само як і мої колеги. Про жодне інше обговорення, про те, як ми голосуємо, дискусії не було», — сказала депутатка.
Бобровська також пояснила, чому вона та деякі її колеги з фракції підтримали це подання.
«Це не зміна в Конституції. Це лише питання, наскільки конституційно чи неконституційно президент може ухвалювати рішення про призначення голови НАБУ чи ДБР», — пояснила Бобровська.
Вона також запевнила, що не знала про рішення політради щодо голосування у Верховній Раді доти, поки не отримала попередження. Також Бобровська розповіла, що її не запрошували давати пояснення і свідчення щодо голосування.
«Ми будуємо прозору інституцію з прозорими правилами. Люди, які хочуть піти в молоду партію, яка має бути динамічна, зрозуміла, з ліфтами тощо. Я вважаю, що це закопування одне одного в пісок по голову», — каже Бобровська.
Конфлікт у «Голосі»
Розбіжності серед депутатів фракції розпочалося з голосування у Верховній Раді 16 березня за законопроєкт, який має внести зміни до Конституції та дозволити президентові призначати директорів НАБУ та ДБР. Деякі депутати «Голосу» підтримали надсилання на розгляд Конституційним Судом законопроєкту про Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Державне бюро розслідувань (ДБР).
Зокрема Ярослав Юрчишин зазначав, що депутати голосували, щоби почути думку КСУ про розширення повноважень президента. Олександра Устінова зазначає, що це був «технічний і тактичний крок, щоб не дати швидко проголосувати провладний законопроєкт».
Устінова також заявила, що окремі депутати фракції отримали попередження про можливе виключення з партії через це голосування.
Позиція «Голосу»
У партії вважають, що законопроєкт «робить президента фактично господарем цих відомств» і позбавляє НАБУ та ДБР незалежності.
У «Голосі» додали, що партія регулярно виступала проти збільшення повноважень президента: «Саме тому таке голосування є порушенням послідовності позиції партії».
Зрештою 24 березня у «Голосі» заявили, що виключати з партії нікого не будуть.
«Ми звертаємося до кожного партійця і прихильника партії та запевняємо: ми вірні нашим принципам та цінностям, із якими прийшли до політики. Ми сподіваємося, що керівництво і депутати фракції у Верховній Раді зроблять висновки з цього інциденту та надалі залишатимуться вірними партійній ідеології та фракційній дисципліні», — резюмували у партії.
- Поділитися: