Ситуація з договірними матчами в українському футболі різко погіршилися понад три роки тому.

Ситуація з договірними матчами в українському футболі різко погіршилися понад три роки тому.

Про це в програмі «Нині вже» на Громадському  повідомив спортивний журналіст Роман Зверов.

За його словами, «деякі люди» порадили йому слідкувати за букмекерськими ставками. Журналісти почали помічати, що деякі матчі в Українській прем’єр-лізі були дуже схожі.

«Сильніша команда виграє у слабшої з рахунком 1-0, а потім перестає грати, у другому таймі пропускає два м’ячі і програє», — розповів він.

Звєров зазначив, що в деяких матчах ставки були дуже дивними.

«Наприклад, грають «Динамо» — «Шахтар», наші найсильніші команди, ставки приблизно рівні: 30% людей поставили на «Динамо», 30% — на «Шахтар», 40% — на нічию. Це логічно. А коли грають дві рівних команди «Говерла» і «Олімпік» умовно кажучи у 2015 році, і 95% ставлять на «Говерлу» і тільки 5% на «Олімпік», то це викликає підозри», — пояснив журналіст.

Зверов додав, що журналісти почали звертатися до клубів і розповідати про цю ситуацію. За його словами, деякі клуби не вірили в це, а деякі почали співпрацювати.

Зокрема, він нагадав, що луганська «Зоря» провела власне розслідування і виключила 10 молодих гравців з команди через участь у договірних матчах.

Водночас він навів приклад донецького «Олімпіку», всі команди якого (основна та молодіжні U-19 і U21), за даними Звєрова, взяли участь у близько 60 підозрілих матчах.

«І в клубі білі руки. Кажуть та ні, ви все брешете», — розповів він.

Також Зверов зазначив, що до початку військового конфлікту на Донбасі заробітна платня гравців з нижчих ліг була в 5 разів вище, ніж зараз. Тому, на його думку, вони і беруть участь у договірних матчах.

22 травня у Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що правоохоронці викрили членів злочинного угрупування, які займались організацією «договірних» матчів по футболу.

За даними МВС, в Україні працювало 5 організованих груп, у діяльність яких було залучено 35 футбольних клубів з 10 областей. До складу групи входили президенти клубів, колишні і діючі гравці, арбітри, тренери, навколофутбольні комерційні структури. 

Зловмисники для отримання бажаного результату ігор займались підкупом гравців, арбітрів, власників клубів, а також використовували залякування і погрози.

Поділитись: