Пасинок колишнього прем'єр-міністра Малайзії Наджіба Разака і продюсер голлівудських фільмів, серед яких «Вовк з Уолл-стріт», Різа Азіз затриманий у Малайзії у рамках справи про відмивання грошей.

Як повідомляє The New York Times, згідно із заявою антикорупційного управління Малайзії, Різа Азіза затримали 4 липня, а потім випустили під заставу. 5 липня в суді Куала-Лумпура (столиця Малайзії) йому пред'являть звинувачення у відмиванні грошей. Відомство не розкрило інших деталей розслідування.

Різа Азіз, його мати, вітчим і давній друг Джо Лоу проходять у справі про нецільове використання 4,5 мільярда доларів, що належали державному фонду 1Malaysia Development Berhad (1MDB). Цей фонд знаходився під контролем Наджиба Разака.

У Мін'юсті США раніше говорили, що кошти фонду могли використовувати для придбання нерухомості у США і Великій Британії. Також компанія Red Granite Pictures Ризи Азіза могла витрачати гроші фонду на виробництво таких фільмів, як «Вовк з Уолл-стріт», «Тупий і ще тупіший 2» і «Хто в домі тато».

Раніше в січні голлівудський актор Леонардо Ді Капріо дав свідчення перед судом присяжних в рамках розслідування масштабної шахрайської схеми відмивання коштів, яке проводить Департамент юстиції США. 

Поділитись: