УКРАЇНА

Проекти Ради про омбудсмена не сумісні з зобов’язаннями України у сфері прав людини — Freedom House

1 березня, 2018 13:49
УКРАЇНА/Проекти Ради про омбудсмена не сумісні з зобов’язаннями України у сфері прав людини — Freedom House
Зберегти
Вигляд
Правозахисна організація Freedom House опублікувала заяву у відповідь на призначення голосування Верховною Радою розгляду законопроектів, спрямованих на посилення державного нагляду за роботою громадських організацій.

Правозахисна організація Freedom House опублікувала заяву у відповідь на призначення голосування Верховною Радою розгляду законопроектів, спрямованих на посилення державного нагляду за роботою громадських організацій.

Йдеться зокрема про законопроекти №6674 та №6675.

«Верховна Рада ризикує завдати значної шкоди демократії в Україні, якщо підтримає законопроекти, які збільшать прискіпливий нагляд над роботою громадських організацій та підірвуть ефективність Інституту Омбудсмана», — зазначає Марк Берендт, директор Європейських та Євразійських програм  Freedom House.

У заяві називають законопроекти стосовно громадських організацій «спробою посилити контроль влади над громадянським суспільством, що схоже на ті заходи, яких попередньо вжили в Росії та Казахстані, і які можуть підірвати розвиток України на шляху до встановлення більш демократичного суспільства».

«Верховній Раді слід відкласти або відхилити голосування щодо обох питань, допоки вони не будуть відповідати міжнародним зобов’язанням України у сфері прав людини та оцінці Венеціанської Комісії стосовно цих заходів, яка буде відома наприкінці березня», — наголошують правозахисники.

Організація зазначає, що ці законопроекти загрожують підірвати незалежність та позиції громадських організацій в Україні.  

Очікується також, що Верховна Рада обере нового омбудсмана, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Боєць за права»: Хто претендує на посаду нового омбудсмана

Нагадаємо, коаліція правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний» опублікувала заяву із закликом до парламентарів не голосувати за зареєстровані президентські законопроекти №6674 та №6675.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в раді так і не обрали омбудсмана

Пов`язані новини