УКРАЇНА

Профільний комітет Ради підтримав відставку Данилюка

6 червня, 2018 18:10
УКРАЇНА/Профільний комітет Ради підтримав відставку Данилюка
Зберегти
Вигляд
Комітет Верховної Ради з питань бюджету рекомендував підтримав рішення Гройсмана звільнити Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України.

Комітет Верховної Ради з питань бюджету рекомендував підтримав рішення Гройсмана звільнити Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на народного депутата України Юрія Левченка (позафракційний).

Рішення щодо рекомендації парламенту підтримати звільнення Данилюка комітет ухвалив ввечері 6 червня.

На думку Левченка, розгляд цього питання відбувався з грубим порушенням процедури: по-перше, воно не було включене до порядку денного і вносилося «з голосу», по-друге, самого міністра не було на комітеті, і він не мав змоги висловити свою точку зору.

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. Тепер його звільнення має підтримати парламент.

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини