Програму фінансової державної підтримки мікро- та малого бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%» обіцяють розшити і на фермерів, які постраждали від цьогорічної посухи.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, передає його пресслужба.

Він переконує, що Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вже отримало завдання щодо підготовки програми підтримки фермерів. Вона передбачає і «доступні кредити».

«Я говорив з фермерами. Поставили завдання. Крім програми «5-7-9%», буде виділено частину в цій програмі для фермерів. Перш за все для тих, які постраждали від посухи в Україні», — переконує Зеленський.

Також він додав, що профільні міністерства мають розробити програми зрошування.

«Всі скаржаться, що довгі роки — засуха, фермери втрачають урожай. Так, це природа, це клімат, але держава не може відповідати, що це тільки природа та клімат», — каже президент.

В Україні посуха?

У липні та серпні від неї сильно постраждало сільське господарство. Як повідомляє профільне інформаційно-аналітичне видання «АПК-Інформ», до кінця серпня посухою в Україні було охоплено близько 50% площ, призначених під озимі врожаю 2021 року.

Найбільше постраждали південно-східні та частково центральні області. Опадів у липні-серпні майже не було, а температура повітря на 2-3°C перевищувала норму.

Водночас у третій декаді серпня в західних, північних і північно-східних областях випали дощі, що нормалізувало там ситуацію.

Що за програма «Доступні кредити»?

Вона стартувала з 1 лютого 2020 року. Створили програму для підтримки проєктів українських мікро- та малих підприємств. Їм дали змогу брати кредити під 5%, 7% або 9%, залежно від розміру бізнесу та терміну його діяльності. Додатково ставка кредитування знижується на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних. 

У квітні через коронакризу програму розширили. Уряд вирішив видавати кредити не лише новому бізнесу, але і такому, що постраждав від карантину.

Станом на 7 вересня у Мінфіні похизувалися, що за пів року роботи програми банк загалом видали уже 2933 позик на загальну суму в 6,7 мільярда гривень. З них 5,4 мільярда гривень видали для рефінансування попередньо отриманих позик, 1,1 мільярда підприємці отримали на капітальні інвестиції та 157,6 мільйона — на поповнення оборотних коштів.

Поділитись: