Війна / Крим

Прогресу в переговорах з РФ щодо обміну полонених немає — Геращенко

Ірина Геращенко
Війна/Крим/Прогресу в переговорах з РФ щодо обміну полонених немає — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Росія продовжує відмовлятися говорити в Тристоронній контактній групі в Мінську про обмін українських полонених та політв’язнів на громадян РФ.

Як повідомила віце-спікерка Ради, представниця України в ТКГ Ірина Геращенко, українська сторона поставила вимогу демілітарізаціі і деокупації Азовського та Чорного морів, а також Керченської протоки, нагадавши про відповідну резолюцію Генасамблеї ООН.

«На жаль, в питанні звільнення заручників і політв’язнів — жодного прогресу, бо на всі наші компромісні пропозиції, під час переговорів між рядками читалося, що тут РФ не готова до жодних конструктивних кроків і компромісів. Так само заблоковано пошук зниклих», — розповіла Геращенко.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини