Генеральна Асамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію, яка засуджує агресію Росії в Азовському та Чорному морях. Про це повідомляє Постійне представництво України при ООН.

«Генеральна Асамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію, яка закликає Росію вивести свої війська з території окупованого Криму та засуджує зростаючу російську військову присутність в Чорному і Азовському морях», — йдеться у повідомлпенні.

За проголосували 66 країн-членів, проти — 19. Співавторами резолюції виступили 40 держав.

Для підтримки цієї резолюції вимагалося не менше двох третин голосів країн-членів ООН

Ця резолюція підкреслює, що присутність російських військ в Криму суперечить національному суверенітету, політичній незалежності та територіальній цілісності України і підриває безпеку і стабільність сусідніх держав та регіону Європи.

Документ також засуджує напад російських силовиків на українські кораблі поблизу Керченської протоки 25 листопада.

Раніше президент Петро Порошенко анонсував, що 17 грудня Генасамблея ООН розгляне проект резолюції у зв'язку мілітаризацією Азовського та Чорного морів.

Спецпредставник Держдепартаменту з питань України Курт Волкер заявив, що ЄС може дійти згоди щодо додаткових санкцій проти Росії через її агресію в районі Керченської протоки.

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Поділитись: