Генеральна прокуратура домагатиметься конфіскації застави головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужви та оголошення його у міжнародний розшук.

Генеральна прокуратура домагатиметься оголошення його у міжнародний розшук головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужви. 

Про це генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив під час брифінгу 2 лютого.

«Ми будемо клопотати про конфіскації застави в бюджет і зміну запобіжного заходу на розшук — спочатку державний, а потім міжнародний», — сказав він.

За його словами, Гужва є фігурантом двох кримінальних проваджень, які розглядають суди.

«Перше —про вимагання, якщо не помиляюся, 10 тисяч доларів. І у цій справі у нього забрали паспорти, але суд прийняв рішення про заставу, досить високому, кілька сотень тисяч гривень ", - уточнив він.

Якщо суд обирає заставу, то всі інші заходи, включаючи утримання паспортів, анулюються, зазначив Луценко.

«Інша справа — про несплату податків особливо великих розмірах — було в грудні на стадії дебатів. Це остання стадія судового засідання, коли судове слідство завершено. Після завершення судового слідства прокурор не має права подавати письмові клопотання», — заявив глава ГПУ.

За його словами, під час дебатів прокурор наполягав на необхідності продовження запобіжного заходу, яка стікала приблизно через місяць, але суддя не відреагувала на це.Потім, за його словами, захист Гужви не з’являвся на дебати.

«Таким чином, вони дотягли до дати, коли закінчився раніше встановлений запобіжний захід», — сказав він.

Про це Україна через Міністерство закордонних справ повідомила правоохоронцям Австрії, додав Луценко. 

Раніше повідомлялося, що ГПУ проситиме для Гужви суворішого запобіжного заходу і конфіскації застави. 

31 січня стало відомо, що головред «Страна.ua» Гужва виїхав до Відня та попросив політичного притулку. Він заявив, що проти нього відкрито 5 кримінальних проваджень, які можуть передбачати до 7 років позбавлення волі. При цьому він залишається головним редактором видання. Консультує головреда «Страна.ua» Гужву щодо отримання притулку у Відні юрист, екс-чиновник Адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Головного редактора «Страна.ua» затримали 22 червня в Києві. Також у редакції видання пройшли обшуки, було вилучено флеш-накопичувач, на якому нібито знаходилися документи, що містять держтаємницюГужву підозрюють у вимаганні хабаря 20 тисяч доларів за нерозголошення інформації. 

ДИВІТЬСЯ: ГПУ оприлюднила оперативне відео у справі головреда «Страна.ua» Гужви

27 червня Гужва вийшов із СІЗО під заставу в розмірі 544 тисячі гривень.

Поділитись: