Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру і оголосила в розшук 10 окупаційних «суддів» у «справі 26 лютого» за переслідування одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК.

Так, трьом «суддям Верховного суду Республіки Крим» і «судді Центрального районного суду м. Сімферополя» повідомили про підозру за статтею про «державну зраду», ще трьом «суддям Київського районного суду м. Сімферополь Республіки Крим» — за статтею про «порушення законів та звичаїв війни».

Також 3 «суддям Київського районного суду м. Сімферополь Республіки Крим» оголосили підозру за фактом незаконного кримінального переслідування учасників мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

Слідство встановило, що вказані «судді», дії яких кваліфікуються як державна зрада, після анексії півострова у 2014 році, зрадивши Присязі на вірність народу України, перейшли на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта.

«Крім того, нехтуючи положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, «судді» брали безпосередню участь у реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на переслідування громадян України незгодних з окупацією півострова», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, «судді» незаконно створеного «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим» впродовж року розглядали клопотання окупаційних «слідчих» щодо обрання та продовження запобіжного заходу одному з керівників Меджлісу кримськотатарського народу у вигляді тримання під вартою та виносили рішення про задоволення вказаних клопотань.

Внаслідок протиправних дій цих «суддів» незаконно ув’язнили одного з керівників Меджлісу кримськотатарського народу та надалі, визнавши його винним у злочині, якого він не вчиняв, засудили до 8 років позбавлення волі.

Таким чином, «судді», порушили закони та звичаї війни (ч.1 ст. 438 Кримінального кодексу) шляхом порушення норм міжнародного гуманітарного права, передбачених статтями 31, 64, 65, 67, 70, 75 Конвенції про захист цивільного під час війни 1949 року.

Наразі підозрюваних оголосили в розшук, вживають заходів для встановлення їх місцеперебування.

Раніше повідомлялося, що прокуратура АРК оголосила про підозру за статтею «порушення законів і звичаїв війни» трьом співробітникам силових структур, які займалися переслідуванням учасників мирного мітингу на підтримку територіальної цілісності України, що відбувався біля Верхової Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

Крім того, прокуратура АРК повідомила про підозру 4 працівникам незаконно створеної «прокуратури Республіки Крим» за незаконне кримінальне переслідування учасників мітингу.

26 лютого 2014 року кримський парламент мав зібратися на сесію за «сепаратистським» порядком денним. Під будівлею Верховної Ради Криму зібралися прибічники цілісності України, їм на противагу виступили проросійські активісти на чолі з Сергієм Аксьоновим, який згодом очолив самопроголошений окупаційний уряд Криму.

Прибічникам територіальної цілісності України, кримськотатарським і проукраїнським активістам, в той день вдалося не допустити проведення сесії кримського парламенту. Наступного дня його було захоплено російськими військовими.

Після окупації Криму Росія почала кримінальне переслідування учасників проукраїнського мітингу 26 лютого. За провадженням, відокремленим у цій справі, до 8 років колонії було засуджено заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого згодом вивезли з Криму за сприяння президента Туреччини.

Поділитись: