Затонулий танкер «Делфі» в Одесі
Фото:

Держекоінспекція

Одеська обласна прокуратура повідомляє, що обстежила море біля затонулого танкера «Делфі» в Одесі й нафтопродуктами воно не забруднене. Ще очікують результатів контрольних проб води у місцях затемнення.

Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної прокуратури.

Там зазначають, що напередодні, 23 червня, ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що в морську воду біля затонулого танкера «Делфі» знову вилилися нафтопродукти й вода далі забруднюється.

Для перевірки інформації до місця перебування судна виїхали прокурори, слідчо-оперативна група та представники одеської філії держпідприємства «Адміністрація морських портів України», департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради та Державної екологічної інспекції в Одеській області.

«Під час огляду місця події пошкодження захисних бонів та факту можливого викиду нафтопродуктів із затонулого танкера Delfi не встановлено, зокрема, візуальних слідів забруднюючих речовин на узбережжі не виявлено, вода в прибережній акваторії чиста», — йдеться у повідомленні.

Також у прокуратурі кажуть, що за допомогою квадрокоптера фахівці встановили, що затемнення води є шлейфом природного походження. Також наявність нафтопродуктів не підтвердили попередні результати забору проб води.

«Результати контрольних проб води у місцях затемнення наразі встановлюються незалежною лабораторією. Крім того, очікуються офіційні висновки комісії, яка обстежила узбережжя», — додали у прокуратурі.

Про витік палива з затонулого танкера повідомлялось 21 червня. Пляма від забруднення направилась у бік пляжу.

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

В Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Генпрокурор Ірина Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

8 квітня компанія-власник «Делфі» обіцяла, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт. Однак цього так і не відбулося.

Поділитись: