УКРАЇНА

Справа Майдану: обвинувальний акт щодо підозрюваного у викраденні і катуванні Вербицького і Луценка передали в суд

25 липня, 2018 17:05
УКРАЇНА/Справа Майдану: обвинувальний акт щодо підозрюваного у викраденні і катуванні Вербицького і Луценка передали в суд
Зберегти
Вигляд
lead
У разі доведення вини Олександра Волкова, чоловіку загрожує довічне ув'язнення.

Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо бізнесмена Олександра Волкова. Його обвинувачують у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів під час подій Майдану, зокрема, у викраденні й катуванні народного депутата Ігоря Луценка та вбивства активіста Юрія Вербицького в січні 2014 року.

Як повідомляє прес-служба прокуратури, досудове розслідування завершено. Обвинувальний акт направили до Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

Напередодні Волкова залишили під вартою на два місяці. У разі доведення вини, йому загрожує довічне ув'язнення. 

У січні 2014 року Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні в Києві і вивезені за місто. Після тортур їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

У кримінальному провадженні у цій справі був заарештований Олександр Волков, якого слідство вважає організатором цього викрадення, а також людиною, яка, на думку слідства, пов'язана з імовірним замовником викрадення — Олексієм Чеботарьовим.

27 липня 2017 року Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурорів про тримання під вартою Волкова. 29 липня його взяли під варту. Пізніше Волкова залишили під вартою до 26 вересня. Тоді декілька десятків активістів прийшли підтримати акцію з вимогою розслідувати справу і покарати винних у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

«Загалом, у розслідуваних Управлінням кримінальних провадженнях за епізодами вчинення під час Майдану так званими тітушками тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема викрадення і катування протестувальників, замахів на їх вбивства та умисних вбивств, у період грудня 2013 року – лютого 2014 року, а також умисного вбивства журналіста видання «Вести» В. Веремія, закінченого замаху на вбивство Т. Чорновол та інших осіб, викрадення й катування бійцями організації «Оплот» В. Іваненка, викрадення та катування І. Луценка і Ю. Вербицького, умисного вбивства Ю. Вербицького, повідомлено про підозру 45 цивільним особам, у тому числі Є. Жиліну та іншим представникам угруповання «Оплот», 26 осіб перебувають у розшуку, стосовно 16 осіб обвинувальні акти направлено до суду, з яких 6 засуджено, з них 3 до позбавлення волі, при цьому судові вироки щодо 2 обвинувачених набрали законної сили», — зазначають у прокуратурі. У перелічених кримінальних провадженнях 5 обвинувачених тримають під вартою.

«Досудове розслідування стосовно інших організаторів та виконавців вчинених злочинів під час цих подій триває», — додали в ГПУ.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадення майданівців, вибухівка на Прорізній і вбивство Веремія: нові деталі у справі організаторів «тітушок».

Пов`язані новини