ENRU

СБУ розслідуватиме відмову священиків УПЦ МП відспівувати дитину у Запоріжжі

Прокуратура Запорізької області порушила справу у зв'язку з відмовою священиків УПЦ МП відспівувати загиблого дворічного хлопчика.

Про це повідомляється на сайті установи.

Дії священиків кваліфікували за ч. 3 ст. 161 Кримінального кодексу України — дискримінація за релігійною ознакою.

Священнослужителів Запорізької Єпархії УПЦ, а також громадського об'єдання «Союз православний «Радомир» підозрюють у вчиненні умисних дій, «спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, що спричинили тяжкі наслідки у вигляді виникнення сутичок та масових заворушень».

За даними прокуратури, священники УПЦ МП допустили «вибірковий підхід» до релігійних обрядів, чим «образили почуття громадян у зв’язку з їх релігійними переконаннями».

«Указані особи засуджують спілкування представників церкви українською мовою, чим принижують національну честь громадян України», — наголосили в прокуратурі.

Крім того, правоохоронці встановили, що священики вищевказаних організацій «допускають висловлювання за єдність слов’янських православних народів під духовним наставництвом РПЦ).

Розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Управління СБУ в Запорізькій області. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 4 січня священик УПЦ МП у Запоріжжі, запрошений ритуальною службою, відмовився провести обряд відспівування 2-річного хлопчика, що загинув ввечері 31 грудня.

Дитина загинула внаслідок падіння на нього 39-річного чоловіка, що вчинив самогубство, вистрибнувши з вікна багатоповерхівки. Водночас, представник церкви відмовився провести ритуал після того, як дізнався, що дитину хрестили в церкві УПЦ КП. 

Після цього мешканці Запоріжжя почали приносити іграшки до храмів УПЦ МП через відмову церкви. Подібні акції відбулись у інших українських містах.

У Києві учасники праворадикальної організації С14 улаштували акцію біля Києво-Печерської лаври: близько 30 осіб у балаклавах перекрили в’їзд до печер й заблокували шлагбаум.

ДИВІТЬСЯ: #Принесиляльку: як запорізька церква відмовилася відспівувати дитину.