Прокуратура просить суд конфіскувати у Киви 1,2 мільйона гривень за яму для відходів

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) звернулася до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання необґрунтованим 1,2 млн грн доходу, який народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива отримав за здачу в оренду ями для відходів.

Про це повідомила пресслужба САП.

Так, прокуратура просить суд конфіскувати у парламентаря цю суму на користь держави. У САП розповіли, що Кива не є власником цієї ями для відходів та не має права на користування та розпорядження цим об'єктом. Попри це, він передав яму в оренду компанії з ознаками фіктивності.

За оренду Кива отримав 1 242 236 гривень. Ще 10 тисяч гривень йому перерахували як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.

Оновлено 21 травня: Кива у коментарі Telegram-каналу PavlovskyNEWS заявив, що здавав в оренду яму абсолютно законно, сплачуючи податки з доходу, а вся інформація про майно була вказана в його щорічної декларації.

Політик натякнув на абсурдність інформації САП про здачу в оренду майна підставній кампанії й отриманні незаконного прибутку в 1,2 млн гривень через відсутність права власності на об'єкт.

За його словами, він уклав договори й платив усі передбачені законом податки, проте сам з подивом дізнався, що об'єкт уже йому не належить. Через це Кива подав до суду і заявляє, що вже виграв в першій інстанції.

Більше про жомову яму

У липні 2020-го журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info встановили, що у декларації Іллі Киви вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів — це яма, яку використовують для відходів під час виробництва цукру з буряку. Кива начебто здавав цю яму в оренду.

Як переконалися журналісти Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма поросла бур'яном.

Орендарі ями на Полтавщині, вказані в декларації Киви, — ТОВ «Компанія "Сіквел"», що зареєстрована у Львові. У розмові із журналістами її представниця назвала причину оренди «комерційною таємницею». «Компанія "Сіквел"» фігурує в одному з кримінальних проваджень як фіктивна, зазначають розслідувачі.

Як розповіли у Bihus.Info, через рік після здачі жомової ями в оренду Кива продав її, за скільки — невідомо. Покупцем стала фірма «Укрзв'язокмонтаж», у якій Кива колись був директором і головним бухгалтером.

У коментарі Bihus.Info Кива заявив, що «нікому не продавав яму». «Може, хтось рейдернув її? У нашій державі все може буть. Нічого я не продавав», — заявив народний депутат.

У жовтня 2020-го Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку декларації Киви.