Прокурори Генеральної прокуратури не прийшли на засідання, на якому суд мав розглядати скаргу адвокатів голови Херсонської облради Владислава Мангера, підозрюваного у справі про замовлення нападу на радницю херсонського міського голови, активістку Катерину Гандзюк.

Про це повідомляє Insider.

Так, захисники оскаржували постанову ГПУ про зупинку досудового розслідування відносно підозрюваних у справі замовлення нападу на Гандзюк Мангера та Левін.

Олександр Левін наразі переховується від слідства, що й стало причиною для зупинки розслідування.

Адвокати вважають, що ця постанова не стосується Мангера і просять суд скасувати це рішення. Мовляв, слідство має завершитись, а справа відносно Мангера має бути закритою.

14 серпня суддя Євген Сидоров мав розглянути скаргу адвоката Андрія Левковця, однак ГПУ, листом попросила відкласти засідання на 5 вересня.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що у справі про вбивство Гандзюк є свідок, чиї свідчення можуть дати просування по інших фігурантах.

Також повідомлялось, що ГПУ уклала угоду з підозрюваним у організації вбивства Гандзюк Ігорем Павловським та направила до суду обвинувальний акт. Його більше не вважають ймовірним організатором.

Нагадаємо 31 липня 2018-го херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Вона виконувала обов'язки керівника справами виконавчого комітету Херсонської міської ради. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні. Активісти та знайомі повідомили, що вона померла від розриву тромбу.

6 червня 2019-го Покровський райсуд Дніпропетровської області ухвалив вирок обвинуваченим у нападі на Катерину Гандзюк. Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 позбавлення волі, а безпосереднього нападника Микиту Грабчука — до 6 років в'язниці. Причетних до нападу Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського засудили на 4 роки ув’язнення, а Віктора Горбунова на 3 роки.

Голова Херсонської облради Владислав Мангер є підозрюваним у замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Сам він заперечує причетність до цієї справи. 24 травня 2019-го Мангеру, якому змінили підозру із «замовлення вбивства» активістки Катерини Ганзюк на «замовлення нападу», заявив, що пройшов перевірку на поліграфі.

24 липня 2019-го журналісти «Слідство.Інфо» розповіли, що ГПУ зупинила досудове розслідування щодо підозрюваних в організації нападу на Катерину Гандзюк — Владислава Мангера та Олексія Левіна. Адвокати Мангера хочуть оскаржити це рішення, а сторона потерпілих вважає, що підозрювані можуть назавжди уникнути відповідальності.

Поділитись: