Прокурори відкликали клопотання про обрання запобіжного заходу Татарову

Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров під будівлею ВАКС, 30 грудня 2020 року
Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров під будівлею ВАКС, 30 грудня 2020 рокуВікторія Рощина/hromadske

Офіс генерального прокурора відкликав клопотання про обрання запобіжного заходу заступнику керівника Офісу президента Олегу Татарову, підозрюваному у причетності до фальсифікації експертизи у справі ексдепутата та забудовника Максима Микитася.

Як повідомляє наша кореспондентка, Вищий антикорупційний суд затвердив це відкликання.

За словами прокурора Андрія Грицана, він не мав можливості ознайомитися з усіма матеріалами справи, а отже не може стверджувати, що підозра є обґрунтованою. Сам підозрюваний Олег Татаров та його адвокати підтримали клопотання про відкликання підозри.

«Я думаю, що в інших процесах ми будемо рухатися і доводити, що нічого не було. Ніякого складу злочину, ні події. І все це — вигадана історія як наслідок моєї діяльності», — заявив Татаров, коли вийшов з зали суду.

З його слів, прокурор не отримав у повному обсязі всіх матеріалів справи, а тому, ймовірно, не зміг зробити обґрунтованих висновків. Так Татаров прокоментував відмінність позиції САП та Офісу генпрокурора.

Коментуючи звинувачення Максима Микитася у нібито фабрикуванні проти нього нової справи, Татаров зазначив, що не має до цього відношення.

«Про цю справу я знаю лише зі ЗМІ й ніяк пов'язувати їх (дві справи — ред.) не можу. Як мені відомо, там йдеться про загальнокримінальний злочин і не один. До того ж ніхто з мого оточення не має стосунку, не впливає на жодні процеси. Тому там має бути все незалежно», — уточнив він.

Перипетії справи Татарова

У ніч на 24 грудня Офіс генерального прокурора передав справу, в якій Татарову оголосили підозру в хабарництві, з НАБУ до Служби безпеки України.

У НАБУ назвали зміну підслідності «безпрецедентним в історії України втручанням у розслідування». У відомстві заявили, що закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. У відомстві вважають, що в Офісі генерального прокурора свідомо ухвалили незаконне рішення.

Рішення підписав заступник голови ОГП Олексій Симоненко. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова в коментарі «Українській правді» заявила, що вона до цього не причетна. Те саме сказав і Татаров.