УКРАЇНА

Пропозиція РФ щодо розміщення миротворців на Донбасі посилить поділ країни — Волкер

15 травня, 2018 18:23
УКРАЇНА/Пропозиція РФ щодо розміщення миротворців на Донбасі посилить поділ країни — Волкер
Зберегти
Вигляд
Росія повинна погодитися на введення миротворців на Донбас за мандатом ООН, коли б миротворчі сили стали вздовж українсько-російського кордону.

Росія повинна погодитися на введення миротворців на Донбас за мандатом ООН, коли б миротворчі сили стали вздовж українсько-російського кордону. Про це сказав спеціальний представник Держдепу США по Україні Курт Волкер на прес-конференції в Слов’янську.

За його словами, пропозиція РФ розмістити миротворців вздовж лінії зіткнення тільки посилить поділ країни.

«Ми хочемо, щоб Росія серйозно поставилася до пропозиції введення миротворчої місії за мандатом ООН. Завдяки цьому були б створені умови для повного виконання Мінських домовленостей. Пропозиція Росії, яку вона зробила у вересні минулого року відрізняється від того, що ми пропонували. Пропозиція РФ розмістити миротворців вздовж лінії зіткнення тільки посилить поділ країни. Альтернатива, запропонована США, Німеччиною та Францією — це запровадження миротворчої місії за мандатом ООН по всій території, яка окупована, для забезпечення безпеки. Це стосується в тому числі контролю українсько-російського кордону», — сказав Волкер.

Введення миротворців за мандатом ООН, за словами Волкера, дозволило б розблокувати подальше виконання пунктів Мінських домовленостей.

«Якби цей план був впроваджений — це б створило умови для встановлення миру, проведення місцевих виборів, ухвалення закону про амністію, надання спеціального статусу, тобто всього, що передбачають Мінські угоди. Якщо ці умови будуть виконані — це стане механізмом для повернення контролю України над цими територіями», — сказав Волкер.

Він повідомив, що російська сторона не інформувала його про відставку Владислава Суркова як переговорника Кремля щодо Донбасу, проте він готовий до діалогу або із Сурковим, або із будь-ким, кого призначить Росія.

«Якщо Росія готова до такого діалогу, ми готові зустрітися з паном Сурковим чи з будь-ким, кого Росія призначить для цих переговорів», — сказав Волкер.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що у миротворчій місії на Донбасі готові взяти участь понад 40 країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Раніше повідомлялось, що Туреччина підтримала введення миротворців ООН на Донбас.

Раніше Порошенко заявив, що Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

В МЗС України повідомляли, що миротворці мають поступово перебративесь контроль на Донбасі.

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО, та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Пов`язані новини