«Просто віддайте нам гроші». Таліби просять «розморозити» афганські активи за кордоном через кризу у країні
Угруповання «Талібан», яке захопило владу в Афганістані, просить «розморозити» гроші країни, які зберігаються у США та Європі. В Афганістані насувається економічна криза, а гуманітарну допомогу там називають недостатньою.
Про це пише Reuters із посиланням на речника міністерства фінансів Афганістану при уряді талібів Ахмада Валі Хакмаля.
Він заявив, що «заморожування» афганських грошей є «неетичним і суперечить усім міжнародним законам і цінностям»: «Гроші належать афганському народу. Просто дайте нам наші власні гроші».
Наразі у Федеральній резервній системі США та інших центральних банках у Європі залишаються заблокованими активи на мільярди доларів. Ці гроші «заморозили» після того, як таліби захопили владу у країні.
Угруповання наполягає на їх розблокуванні, оскільки в Афганістані настали посуха, валютна криза, голод і нова хвиля міграції.
Наглядовий орган США щодо відновлення Афганістану ㅡ SIGAR ㅡ у своїй останній доповіді Конгресу Сполучених Штатів заявив, що за 20 років Вашингтон витратив 146 мільярдів доларів на відбудову Афганістану, зокрема 89 мільярдів доларів на підготовку та підтримку національних сил безпеки країни, «які більше не існують».
Там також заявили, що інші цілі допомоги, як-от допомога жінкам і дівчатам або встановлення верховенства права, після захоплення країни талібами тепер перебувають під прямою загрозою.
Речник міністерства фінансів Афганістану відповів, що уряд талібів буде поважати права людини, зокрема і право на навчання для жінок. Хоча вчитися разом із чоловіками вони все одно не зможуть. Так само не обговорюються права ЛГБТ-спільноти.
Шах Мехрабі, член правління Центрального банку Афганістану, заявив, що країні потрібно 150 мільйонів доларів щомісяця, щоб «запобігти неминучій кризі» та підтримувати стабільність місцевої валюти та цін.
«Якщо резерви залишаться замороженими, афганські імпортери не зможуть оплачувати свої поставки, банки почнуть розвалюватися, продукти стануть дефіцитом, продуктові магазини спорожніють», ㅡ сказав він.
- Поділитися: