Таліби повісили в одному з міст Афганістану тіла злочинців. Раніше вони заявляли, що відновлять страти й покарання

Люди на центральній площі міста Герат дивляться на тіло чоловіка, підвішене на лебідку угрупованням «Талібан», Афганістан, 25 вересня 2021 року
Люди на центральній площі міста Герат дивляться на тіло чоловіка, підвішене на лебідку угрупованням «Талібан», Афганістан, 25 вересня 2021 рокуAP Photo

На центральній площі міста Герат, що на заході Афганістану, представники угруповання «Талібан» повісили тіла чотирьох чоловіків, причетних до викрадення місцевого жителя та його сина. Три тіла потім перенесли в інші райони Герата.

Про це повідомляє Associated Press.

Про вивішені тіла людей виданню розповів власник аптеки на центральній площі Вазір Ахмад Седікі. За його словами, «Талібан» заявив, що загиблі брали участь у викраденні, і їх убила поліція.

Пізніше очільник поліції Герата, призначений «Талібаном», заявив місцевим ЗМІ, що таліби застрелили чотирьох чоловіків, які намагалися викрасти місцевого жителя та його сина. При цьому викрадачі поранили одного з бійців «Талібану» і цивільного.

У соцмережах жителі Герата поширювали відео (УВАГА: ці кадри можуть вас шокувати) з тілами людей у кузові авто, одне з яких висіло на лебідці. На його грудях начебто був напис: «Так каратимуть викрадачів», повідомляє BBC.

Повідомлення про повішені в Гераті тіла з’явилися через день після публікації інтерв’ю одного із засновників руху «Талібан» і головного поборника суворого тлумачення ісламського права Норуддіна Турабі.

Він заявив, що «Талібан» планує відновити відрубування рук і страти як покарання за злочини, хоча, ймовірно, не здійснюватиме їх публічно — як це було у 1996-2001 роках, коли таліби вже були при владі в Афганістані.

Таліби обіцяли не запроваджувати жорсткі правила після повернення до влади у серпні 2021-го. Проте наразі зростає невідповідність між обіцянками та реальними діями.

Попри обіцянки «Талібану» створити інклюзивний уряд, усі оголошені урядовці є або представниками угруповання, або їхніми союзниками. І усі — чоловіки. Бойовики заявили, що «жінки не можуть бути міністрами, бо вони повинні народжувати».

«Талібан» уже встиг заборонити жінкам займатися спортом, а також вчитися в університетах разом із чоловіками. А правозахисники заявили, що угруповання причетне до низки серйозних порушень прав людини — зокрема масових страт представників колишньої влади та етнічних меншин.