Світ / Європа

Протести проти підвищення цін на пальне: у Франції чоловік з гранатою вимагав зустрічі з президентом

ВВС
Світ/Європа/Протести проти підвищення цін на пальне: у Франції чоловік з гранатою вимагав зустрічі з президентом
Зберегти
Вигляд
У місті Анжі на заході Франції чоловік з гранатою вимагав зустрічі протестувальників, які мітингують проти підвищення цін на паливо, з президентом Еммануелем Макроном.

Поліція затримала озброєного після кількох годин перемовин. Чоловік був одягнений у жовтий жилет зі світловідбивачем — у такі ж одягаються протестувальники по всій Франції.

Інцидент стався напередодні масового протесту в Парижі, який має відбутися в суботу, 24 листопада. На ньому очікують до 300 тисяч людей, які вимагатимуть скасувати подорожчання бензину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Здорожчання палива у Франції вивело на вулиці сотні тисяч автовласників: під ударом — Макрон

17 листопада у Франції мітингувальники у жовтих жилетах, які невдоволені підвищенням цін на бензин, перекривали дороги у різних регіонах країни. Приводом до протестів стало рішення влади Франції підвищити податок на дизельне паливо на 6,5%, на бензин — на 2,9% з 1 січня 2019 року. Це, на думку ініціаторів підвищення податків, має змусити автомобілістів перейти на електрокари та активніше користуватись громадським транспортом, що, у свою чергу, позитивно вплине на екологічну ситуацію в країні. Реформа була ініційована президентом Франції Еммануелем Макроном.

У сутичках між протестувальниками та поліцією 17 листопада постраждали понад 200 людей. 18 листопада стало відомо, що в результаті протестів постраждали 409 людей, 14 з потерпілих перебувають у важкому стані. За даними МВС Франції, в акціях взяли участь понад 287 тисячі осіб. Поліція затримала 282 людини.

Уряд відмовився йти на поступки і скасовувати нові податки на бензин


Пов`язані новини