Президент Володимир Зеленський вважає, що акції протесту в декількох регіонах країни проти розміщення у місцевих медзакладах українців, евакуйованих з Китаю, мали політичну підтримку.

Про це він сказав під час церемонії нагородження переможців конкурсу на здобуття грантів Українського фонду стартапів, передає пресслужба Офісу президента.

«Найкращі умови були підготовлені у чотирьох місцях. Одне з них — на Тернопільщині. Ви знаєте, що там було. На жаль, назвати це людськими вчинками я не можу, й не хочу підбирати інші слова… Я думаю, що прості люди до цього не мають стосунку. У деяких містах була політична підтримка цієї псевдоакції», — вважає президент.

Глава держави також висловив упевненість, що незабаром правоохоронці встановлять обставини цих акцій та їхній можливий спланований характер.

«Я думаю, що ми теж дуже скоро побачимо, що люди як на агітації проти земельної реформи, так і проти того, щоб ми наших громадян бачили в Україні, збігатимуться», — додав Зеленський.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями й іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила дві кримінальні справи.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile