Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відреагувала на масові протести у Тбілісі та закликала громадськість до спокою.

«Закликаю громадськість до спокою. Це був дуже великий злочин, що трапився сьогодні, факт, що підриває гідність країни. Однак це не виправдовує штучно піднятою хвилею, антидержавних дій, закликів, зроблених як всередині країни, так і за її межами, спрямованих на вторгнення в парламент і повалення уряду. Росія наш ворог і окупант. Керована нею п’ята колона, можливо, сьогодні може бути більш небезпечною, ніж відкрита агресія», — написала вона у Facebook.

Зурабішвілі наголосила, що розкол країни й суспільства та внутрішнє протистояння «нікому не на руку, крім Росії».

Також президентка засудила заяву ексглави країни Міхеїла Саакашвілі, в якій він той закликав присутніх на мітингу в Тбілісі правоохоронців не підкорятися владі: «Абсолютно неприйнятно, коли громадянин іншої країни закликає «створену ним поліцію»... до непокори. І такий антиконституційний заклик транслюється громадським телебаченням. Прийшов час для держави відреагувати на всі порушення і встановити порядок, а також не дати можливості деструктивним силам Москви реалізувати свої плани»

Нагадаємо, увечері 20 червня в Тбілісі близько 7 тисяч людей вийшли на акцію протесту. Вони вимагають відставки голови парламенту Іраклія Кобахідзе, глави МВС Георгія Гахар і глави Служби безпеки Вахтанга Гомелаурі через візит російських депутатів в Тбілісі. Невдоволення громадськості викликало те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту Грузії, коли виступав на сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я. Це також викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.

Після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту. За даними МОЗ Грузії, постраждали 69 людей.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile