Протести у Казахстані: влада заявляє про понад 4000 затриманих, а ексглаву комітету нацбезпеки звинувачують у держзраді
Міністерство внутрішніх справ Казахстану повідомило, що по всій країні затримали понад 4 тисячі людей, серед яких були й іноземці.
Про це «Интерфакс-Казахстан» повідомили в МВС країни.
Оновлено (12:06). У відомстві уточнили, що загалом було затримано 4 404 людей.
Зокрема, в одному з сіл Алматинської області затримали понад 100 громадян. За попередніми даними, серед них є «громадяни сусідньої країни», але не уточнюють, якої саме. Також, за даними МВС, у селі Калкаман поліцейські вилучили патрони, боєприпаси та нібито вкрадене майно.
У Костанайській області затримали понад 650 людей, передає «Vласть». За даними влади, усіх людей притягнуть до адмінарешту від 5 до 15 діб.
Крім того, 6 січня у Казахстані затримали колишнього очільника Комітету національної безпеки Каріма Масімова. Проти нього відкрили кримінальну справу через нібито державну зраду. Масімова та «інших осіб» відправили до ізолятора тимчасового тримання.
Як пише «Vласть», Масімов є одним із центральних політиків в історії сучасного Казахстану. Він двічі був прем'єр-міністром за правління Нурсултана Назарбаєва, а також був главою адміністрації президента, заступником прем'єр-міністра, радником президента та міністром транспорту та комунікацій.
У Казахстані залишається обмеженим доступ до інтернету. Влада вважає, що «терористичні групи» використовують його для координації та планування своїх дій.
Президент країни Касим-Жомарт Токаєв також провів засідання оперативного штабу. Він доручив «приділити особливу увагу» відновленню адміністративних, соціальних та комунальних об'єктів, інфраструктури Алмати та інших регіонів.
Згадали на засіданні і про міжнародну «миротворчу операцію». Нібито завдяки охоронним функціям «миротворців» Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) вдалося вивільнити частину сил казахстанських органів правопорядку та передислокувати їх до Алмати.
Введення іноземних військ у Казахстан
На тлі масових протестів у країні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про «терористичну загрозу».
До ОДКБ, окрім Казахстану, входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Вони погодилися ввести свій контингент у країну.
Генеральний секретар ОДКБ Станіслав Зась заявив, що сили «миротворців» у Казахстані не мають займатися розгонами, але мають право застосовувати зброю в разі нападу «озброєних банд».
Він заявив, що «миротворчі сили» налічуватимуть приблизно 2,5 тисячі людей, але за потреби їх можуть посилити. Пробути в Казахстані вони планують «недовго»: кілька днів або тижнів. А втім, термін присутності «миротворців» залежатиме від ситуації та рішення місцевої влади.
- Поділитися: