Тисячі людей вийшли на вулиці Гонконгу 1 грудня з вимогами розширити демократичні свободи та розслідувати застосування сили з боку поліції. Правоохоронці у відповідь застосували сльозогінний газ і затримали кількох людей.

Як повідомляє Reuters, недільні протести почалися з американського консульства в Гонконгу, де сотні людей вийшли на знак подяки за підтримку демонстрантів від США. Жителі Гонконгу розмахували американськими прапорами, дехто тримав плакат зі словами «Дональде Трампу, прошу, звільніть Гонконг».

Напередодні президент США Дональд Трамп підписав закони про підтримку права людини та демократії в Гонконзі та про заборону постачання в Гонконг поліцейського спорядження.

Демонстранти також тримали плакати із зображенням Трампа в образі Рокі Бальбоа — боксера, головного героя однойменного американського фільму 2006 року, якого зіграв Сильвестр Сталлоне. Зображення кілька днів тому оприлюднив у своєму Twitter сам Трамп.

Протестувальники також зайняли кілька вулиць гонконзького району Коулун, деякі почали зводити там барикади. Решта пішла до району будівлі Політехнічному університету, який кілька тижнів тому став полем протистояння гонконзької поліції та демонстрантів. У цей момент поліція застосувала сльозогінний газ і затримала кількох осіб.

Недільні сутички між правоохоронцями та протестувальниками стали першими з дня місцевих виборів у Гонконгу, де кандидати, що підтримують протестний рух у регіоні, здобули більшість голосів.

За даними Reuters, наступної неділі, 8 грудня, демонстранти планують провести масштабну ходу містом, утім поки невідомо, скільки людей на неї вийде.

Протести в Гонконзі тривають уже 26 тиждень. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники висунули п’ять конкретних вимог: незалежне розслідування брутальних дій поліції, звільнення затриманих протестувальників, відмова від характеризування протестів як «бунту», відставка очільниці регіону Керрі Лем та обрання парламенту й лідера регіону шляхом загального виборчого права.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile