У Тбілісі поліція склала адміністративні протоколи на 28 активістів, яких затримали 26 листопада вранці біля парламенту Грузії. Їх звільнили під підписку про невиїзд. Під час розгону акції постраждали двоє протестувальників і журналіст.

Про це повідомляє «Кавказский Узел».

У департаменті поліції Грузії повідомили, що протестувальників затримували за адміністративними статтями про непокору поліції та дрібне хуліганство.

«Троє громадян отримали різні травми», — розповіли в МВС Грузії.

Як повідомлялося раніше, в ніч на вівторок, 26 листопада, поліція Грузії застосувала водомети проти протестувальників, які пікетували парламент в Тбілісі.

Нагадаємо, 25 листопада кілька тисяч прихильників опозиції вийшли на центральні вулиці Тбілісі, вимагаючи проведення виборчої реформи. Вони заблокували в'їзд до парламенту і почали встановлювати намети.

14 листопада в Тбілісі представники опозиції та активісти почали акції протесту через те, що парламент провалив голосування за законопроєкт про перехід на пропорційну виборчу систему.

Протестувальники вимагають відставки прем'єр-міністра Георгія Гахарія, формування тимчасового уряду і призначення дострокових парламентських виборів за пропорційною системою.

Зазначимо, що однією з головних умов учасників протестів в червні 2019 року в Тбілісі був перехід на пропорційну систему. Тоді неформальний лідер країни та глава правлячої партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі пообіцяв виконати цю вимогу.

Відповідно до законопроєкту, який провалив парламент, вибори у 2020 році повинні були проводити тільки за партійними списками. Таким чином повинні були скасувати мажоритарну систему, за якої правляча партія отримувала перевагу.

Поділитись: