Протести в Єревані через Нагірний Карабах загострилися: сталися сутички з поліцією

У Єревані другий день тривають протести у підтримку самопроголошеної «Республіки Арцах» у Нагорному Карабасі та з вимогою відставки прем’єр—міністра Вірменії Нікола Пашиняна. Увечері 20 вересня ситуація перед будівлею уряду загострилася — між протестувальниками та поліцією сталися сутички.

Про це повідомляють вірменська служба «Радіо Свободи», JAMnews та News.am.

Слідчий комітет Вірменії розповів, що приблизно о 20:30 учасники мітингу підійшли до входу в будівлю та, всупереч вимозі поліції, «почали масові заворушення, що загрожували громадській безпеці».

Там зазначили, що протестувальники били поліціянтів ногами та руками, кидали в них каміння та різні предмети.

За підозрою у скоєнні масових заворушень затримали кілька людей. Однак кількість затриманих у Слідчому комітеті не назвали.

Перед цим депутат Національних зборів Вірменії від опозиційного «Вірменського альянсу» Ішхан Сагателян оголосив про створення «Національного комітету», до якого увійшли близько двох десятків політичних партій і який домагатиметься відставки уряду, передає «Радіо Свободи».

«План та ідеї, сформовані в результаті консультацій політичних сил, ми передамо новоствореному "Національному комітету", який незабаром представить план кроків і дій від свого імені. Шановні співвітчизники, всі говорять, що все минулося, що вже пізно. Ще не пізно, люди, якщо ми зволікатимемо, то втратимо і Сюнік, і Гегаркунік», — сказав він.

Трохи контексту

19 вересня Міноборони Азербайджану оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил.

Зрештою невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» 20 вересня погодилася на умови Азербайджану: бойові дії мають припинитися, також ідеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.

Як уточнили в Міноборони Азербайджану, розташовані у Карабаському районі формування збройних сил складають зброю, залишають бойові позиції, а військових роззброюють.

Увечері 20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про завершення «антитерористичних заходів» у Нагірному Карабасі. За його словами, країна за один день виконала всі поставлені завдання й відновила територіальну цілісність.

Алієв стверджує, що цивільне населення не постраждало, бо Азербайджан використовував високоточну зброю й не завдав ударів по цивільній інфраструктурі.

А втім, за даними Офісу омбудсмена Вірменії, внаслідок обстрілів у Нагірному Карабаху відомо про 32 загиблих і понад 200 поранених, зокрема про п'ятьох загиблих цивільних дорослих і двох дітей.