Почесний патріарх Філарет заявив, що підконтрольна йому Українська православна церква Київського патріархату подала до суду на Міністерство культури через «незаконне» скасування реєстрації УПЦ КП.

Про це він повідомив на брифінгу в середу, 31 липня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми подали до суду на Міністерство культури, яке незаконно зняло з реєстрації Київську патріархію і Українську православну церкву Київського патріархату», — сказав Філарет.

Патріарх допустив подачу позову проти Міністерства юстиції, але виключив судові розгляди з попереднім президентом України Петром Порошенком.

Нагадаємо, 30 липня Філарет звернувся до Мін'юсту з проханням «продовжити» реєстрацію УПЦ КП.

У Мінкультури відповіли, що це неможливо через ліквідацію УПЦ КП після Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року. 

У червні 2019 року почесний патріарх заявив про свою незгоду з пунктами томосу про автокефалію Православної церкви України, наданого Вселенським патріархатом, і оголосив про відродження «УПЦ КП». Пізніше в липні він дав інтерв'ю журналістці пропагандистського телеканалу «Росія24». У ньому владика розкритикував Томос та діяльність Православної церкви України. Поскаржився і на главу ПЦУ.

У відповідь Синод ПЦУ позбавив Філарета права керувати Київською єпархією Української церкви.

У свою чергу Філарет звинуватив ПЦУ в рейдерських захопленнях храмів Києва та просив суд заборонити ПЦУ використовувати Михайлівський собор.

Поділитись: