Проти резолюції щодо прав людини в Криму проголосували 27 країн: Росія, Білорусь, Зімбабве
Проти ініційованої Україною резолюції про права людини в анексованому Росією Криму проголосували 27 країн.
Зокрема, це сусіди України: Росія та Білорусь.
Також проти проголосували: Вірменія, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Чад, Китай, Коморські острови, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, Сербія, ПАР, Судан, Сирія, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.
Загалом таблиця голосування виглядає так:

Генеральна асамблея Організації об'єднаних націй 22 грудня ухвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Підтримали резолюцію 65 країн, проти проголосували 27, утрималися — 70.
Ключовими позиціями резолюції є:
- підтвердження неприпустимості захоплення півострова та зобов'язання повернути окуповані території;
- засудження політичного переслідування українців у Криму та вимога звільнити всіх незаконно утримуваних у Криму та Росії;
- засудження примусового введення російського громадянства на півострові;
- визнання Олега Сенцова, Володимира Балуха та Еміра-Усеїна Куку політичними в'язнями;
- заклик допустити до громадян України, утримуваних в Росії та на анексованому півострові, українських посадовців та лікарів з міжнародних організацій;
- заклик до Росії з вимогою припинити дискримінацію тих, хто не визнає окупацію.
Також резолюція вимагає, щоб міжнародні організації та спецустанови ООН позначали в офіційних документах Криму як «Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією».
18 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію, яка засуджує агресію Росії в Азовському та Чорному морях.
- Поділитися: