Проти російського шамана Олександра Габишева, який ішов до Москви виганяти президента Росії Володимира Путіна з Кремля, відкрили справу за підозрою у публічних закликах до екстремістської діяльності.

Про це заявив координатор правозахисного руху «Відкрита Росія» Олексій Прянишников, повідомляють «Сибір.Реалії».

«За цією статтею йому загрожує термін до чотирьох років. Після затримання вони пообіцяли звільнити його під підписку про невиїзд в обмін на те, що він підпише добровільну згоду на обстеження в психдиспансері. Звичайно, це незаконно — вони повинні були вимагати обстеження через суд. Плюс до всього — це нічне затримання і відмова всіх відомств — ФСБ, МВС, Слідкому — відповідати на наші офіційні запити про місце перебування Габишева, тобто фактично спроби його заховати — безумовне порушення», — заявив Прянишников.

За його словами, зараз із Габишевим працюють двоє юристів «Відкритої Росії». Захист планує подати заяву про відмову проходити обстеження, згода на яке була отримана незаконним шляхом.

Водночас, у міжнародній правозахисній організації Amnesty International якутського шамана назвали в’язнем сумління і закликали звільнити його.

У російському представництві організації заявили, що реакція влади на його дії виглядає абсурдною, а Габишев, як і інші громадяни, має право на вільне вираження своїх політичних поглядів і проведення релігійних обрядів.

Своєю чергою, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков 20 вересня заявив, що Кремль не має відношення до затримання шамана.

Нагадаємо, у березні 2019 року якутський шаман Олександра Габишев покинув Якутськ і відправився в подорож, яка мала тривати близько півтора року. Він планував пішки дійти до Москви, щоб «вигнати» Володимира Путіна. Габишев називає себе шаманом-воїном, а президента — «злим духом», який мучить свій народ.

19 вересня Габишева затримали в Іркутській області, коли він та його прихильники зупинилися на ночівлю.

Пізніше стало відомо, що Габишева направили до Якутського психоневрологічного диспансеру.

Видання MK.RU передає, що рух очолить прихильник Габишева — так званий «Дід Мороз», якому 79 років.

Поділитись: