Офіс генерального прокурора звернувся до Кабінету міністрів з проханням розробити превентивні заходи із запобігання поширенню коронавірусу SARS-CoV-2 у місцях позбавлення волі.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Там вважають, що спалах небезпечної хвороби в ізольованому середовищі, ускладнений процесом його локалізації, може стрімко поширюватися і надалі розповсюджуватися.

Йдеться про установи виконання покарань і слідчі ізолятори Державної кримінально-виконавчої служби, де наразі утримують понад 52 тисячі людей.

Такі ж заходи потрібні ізоляторам тимчасового тримання Нацполіції, психіатричним закладам МОЗ, дисциплінарним батальйонам та гауптвахтам Міноборони, школам та училищам соціальної реабілітації Міносвіти, а також пунктам тимчасового перебування іноземців і людей без громадянства Державної міграційної служби тощо.

В Офісі генпрокурора пояснили, що в’язні беруть участь у слідчих діях і судових засіданнях, підлягають етапуванню, мають право на побачення, у тому числі зі стороною захисту, отримання передач тощо. Також вони не виключають прояви групової непокори та акцій протесту у місцях несвободи.

Окремо в листі наголосили, що потрібно визначити ізольовані місця з необхідним обладнанням та медичними засобами для окремого розміщення хворих на коронавірус. Просять також розробити безпечні маршрути для пацієнтів ввести обмеження на відвідування цих установ.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня. Також в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей.

З 16 березня Україна на два тижні закриває кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Наразі відомо про 7 випадків інфікування коронавірусом в Україні: 4 випадки в Чернівецькій області, 1 в Житомирській (летальний), 2 у Києві.

Поділитись: