Світ

Провладний блок «Народний альянс» лідирує на парламентських виборах у Туреччині

24 червня, 2018 21:16
Світ/Провладний блок «Народний альянс» лідирує на парламентських виборах у Туреччині
Зберегти
Вигляд
Провладний блок «Народний альянс» до якого входять пропрезидентська «Партія справедливості та розвитку» та «Партія націоналістичного руху» за попередніми даними отримали 55,68% голосів.

Провладний блок «Народний альянс »до якого входять пропрезидентська «Партія справедливості та розвитку» та «Партія націоналістичного руху» за попередніми даними отримали 55,68% голосів.

Про це повідомляє інформагенція Anadolu. 

Після підрахунку 74.83 % голосів блок «Народний альянс»  набрав 55,51% виборців. 

Водночас, опозиційний блок «Національний альянс», до якого входять «Республіканська народна партія», «Хороша партія» та «Партія щастя», підтримало близько 33% голосів.

Прокурдська партія HDP набирає 10% голосів. Решта політичних сил не набирають і 1,5% голосів.

На думку журналіста «Кавказского узла» в Туреччині Магомета Туаєва, зміна цифр буде незначною.

«За партіям видно що коаліція партій влади разом з націоналістами набирає близько 60-65% в парламенті і близько 36% набирають їх опоненти. Більшість місць в парламенті буде у партії влади і націоналістів», — прокоментував він у спецефірі Громадського.

Чинний лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову виграє президентські вибори. За результатами обробки понад половини бюлетенів, він набрав понад 57% голосів виборців.

Ердоган має голосів удвічі більше за свого суперника і головного кандидата від опозиції Мухаррема Індже, який отримав 27%.

Єдина жінка серед шести кандидатів у президенти, Мерал Акшенер від правоцентристської «Хорошої партії», очолила третю позицію за попередніми результатами виборів та набрала лише 7,58% голосів виборців.

Зазначимо, що опозиція поскаржилася на порушення на виборах президента. У чотирьох провінціях Туреччини затримані десять іноземних спостерігачів. За версією правоохоронців, вони намагалися втрутитися в хід голосування на президентських і парламентських виборах.

24 червня у Туреччині обирали одразу дві гілки влади — президента і парламент. Чинний президент Реджеп Таїп Ердоган є також лідером «Партії справедливості та розвитку» (АКР), яка має більшість у парламенті.

У 2017 році президент Туреччини ініціював референдум, і відтоді країна перейшла від парламентської до президентської республіки. Тепер перемогою на виборах у 2018-му Ердоган сподівається зосередити у своїх руках буквально всю владу.

Відколи 15 років тому Ердоган став прем'єр-міністром, він жодного разу не програв вибори, ставши президентом у 2014-му.

Напередодні виборів президента в Туреччині сотні тисяч людей вийшли на мітинг опозиції. За день до виборів місцеві ЗМІ повідомляли, що на мітинг проти Ердогана вийшли до 5 мільйонів людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори в Туреччині: чи здатна опозиція зіпсувати «ідеальний сценарій» Ердогана?

Нагадаємо, що Рада з нацбезпеки Туреччини рекомендує продовжити надзвичайний стан у країні ще на 3 місяці.

19 січня ушосте продовжено режим НС у Туреччині. Уперше Туреччина оголосила надзвичайний стан 20 липня 2016 року після спроби державного перевороту в країні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Туреччині обирають президента і парламент

МЗС України закликало громадян бути обачними у зв'язку із продовженням надзвичайного стану у Туреччині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорогою ціною: як у Туреччині «рятують демократію» коштом доль тисяч людей — репортаж з Анкари. 

 

Пов`язані новини