Причетна до корупційної схеми у Міноборони компанія «Трейд Коммодіті» намагалася виграти тендер на поставку пального на 380 мільйонів гривень у Національної поліції.

Причетна до корупційної схеми у Міноборони компанія «Трейд Коммодіті» намагалася виграти тендер на поставку пального на 380 мільйонів гривень у Національної поліції.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства внутрішніх справ України.

У відомстві зазначили, що Національна поліція у вересні проводила закупівлю марок бензинів А-92, А-95 і дизельного палива.

У системі електронних закупівель Prozorro були оголошені 6 лотів. Запланована вартість закупівель складала 380 мільйонів гривень.

Повідомляється, що «Трейд Коммодіті» запропонувала найнижчу ціну для всіх марок бензину і дизельного палива.  

«Учасник подав документи до процедури закупівлі за схемою, раніше  апробованою і впровадженою у кількох державних замовників. Суть її полягає в зниженні під час електронного аукціону ціни на бензин (дизельне паливо) до рівня, значно нижчого за ринкові ціни, що не можуть собі дозволити інші учасники тендеру», — зазначили в МВС.

У відомстві повідомили, що після укладання договору про закупівлю представники компанії зверталися до замовника з вимогою про підвищення ціни на поставлені нафтопродукти.

У міністерстві кажуть, що вимога була обумовлена тим, що діюча за договором ціна є нижче ринкової, а згода державного органу на підняття вартості бензину (чи дизельного палива) та внесення змін до договору могла «призвести до вкрай негативних наслідків».

«Національна поліція відхилила пропозицію «Трейд Коммодіті» за всіма лотами, проте представники компанії намагалися досягти укладення угоди, зокрема, шляхом блокування закупівлі та оскарження її результатів в Антимонопольному комітеті», — повідомляє МВС.

11 жовтня детективи НАБУ затримали чотирьох осіб у справі про корупційні схеми із закупівлею палива для армії.  

Двом високопосадовцям Міністерства оборони вручили підозру — Ігорю Павловському і директору Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Володимиру Гулєвичу.

Про інших двох затриманих у справі наразі інформації немає: ані хто вони, ані яку роль відігравали в корупційній схемі.

За інформацією НАБУ, чиновники Міноборони завдали Україні збитків майже на 150 мільйонів гривень через корупційні схеми із закупівлею палива для армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про затриманих високопосадовців Міноборони.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: