Після ухвалення закону про деокупацію в цілому доведеться змінити низку підзаконних актів — міністр
Законопроект№7163 щодо деокупації Донбасу може створити проблеми для мешканців окупованої території через скасування АТО після ухвалення його в цілому.
Законопроект №7163 щодо деокупації Донбасу може створити проблеми для мешканців окупованої території через скасування АТО після ухвалення його в цілому.
Про це в ефірі Громадського заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.
На запитання ведучої, чи не створить цей закон проблем для людей, які живуть на окупованій території, у разі скасування АТО.
«Будуть створювати. Переконаний, що одного закону недостатньо, якщо він навіть буде прийнятий. Треба змінювати цілу низку підзаконних актів», — сказав він.
«Ми також вважаємо, що мають бути згадані норми міжнародно-гуманітарного права... Більшу увагу треба приділяти не тільки захисту, але й гуманітарним аспектам», — додав він.
Раніше в ефірі Громадського правозахисниця, співзасновниця «Восток SOS» Олександра Дворецька повідомляла, що у законопроекті президента щодо деокупації Донбасу хвилює питання скасування АТО і введення режиму воєнного стану у Донецькій та Луганській областях.
Зокрема, вона зазначала, що скасування АТО може викликати проблеми, які мешканців окупованої території, зокрема яким чином вони будуть сплачувати кредити, чи платити податки на землю.
6 жовтня Рада ухвалила президентський закон про продовження особливого статусу Донбасу. Пізніше того ж дня його підписав спікер парламенту.
Також Рада у першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні».
Про те, чому було два президентських законопроекти читайте: За завісою деокупації: Як Порошенко й Турчинов домоглися продовження дії закону про особливий статус Донбасу.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: