Війна

У законі про деокупацію викликає хвилювання питання щодо скасування АТО — правозахисниця

6 жовтня, 2017 22:56
Війна/У законі про деокупацію викликає хвилювання питання щодо скасування АТО — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
У законопроекті президента щодо деокупації Донбасу викликає хвилювання питання щодо введення режиму воєнного стану у Донецькій та Луганській областях.

У законопроекті президента щодо деокупації Донбасу викликає хвилювання питання щодо введення режиму воєнного стану у Донецькій та Луганській областях.

Про це в ефірі Громадського повідомила правозахисниця, співзасновниця «Восток SOS» Олександра Дворецька.

«Нас хвилює питання відміни режиму проведення АТО (і введення воєнного стану, — ред.), оскільки під АТО вже прийнято декілька нормативних актів та законів про тимчасові заходи, що стосуються звичайних людей, яким чином вони будуть сплачувати кредити, чи платити податки на землю», — сказала вона.

Також, за її словами, викликає хвилювання багато дрібних деталей у законі, через які до організації звертаються переселенці і ті, хто живе на непідконтрольних територіях.

«Тому введення режиму воєнного стану, під який фактично підводить це закон, у нас викликає велику кількість неврегульованих моментів. Що ми знову опинимось у тій ситуацій, у якій ми опинялись упродовж 3 років конфлікту: коли нове законодавче поле створене, ніхто з чиновників не знає, що з ним робити і люди перебувають у підвішеному стані», — додала вона.

6 жовтня Рада ухвалила президентський закон про продовження особливого статусу Донбасу. Пізніше того ж дня його підписав спікер парламенту.

Також Рада у першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні». 

Раніше Комітет Ради з нацбезпеки та оборони підтримав доопрацьований законопроект №7164 про реінтеграцію Донбасу, який вніс президент.

До цього Комітет з нацбезпеки вже розглядав з/п №7164 та №7163. До першого депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук вніс правку, яка визначає, що особливий статус Донбасу можливий лише за умови виведення бойовиків. Комітет рекомендував його доробити. Проект закону був доопрацьований — цю правку додали.

Про те, чому було два президентських законопроекти читайте: За завісою деокупації: Як Порошенко й Турчинов домоглися продовження дії закону про особливий статус Донбасу.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини