Колишній міністр екології України Сергій Курикін заявив, що реальний стан природоохоронних органів унеможливлює протидію незаконній вирубці лісу.

Колишній міністр екології України Сергій Курикін заявив, що реальний стан природоохоронних органів унеможливлює протидію незаконній вирубці лісу.

Про це Курикін повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«На мою думку, на сьогоднішній день зроблено все для того, щоби екологічний контроль і ефективний контроль взагалі, зокрема за лісокористуванням, щоби він був розбалансований», — сказав екс-міністр.

Курикін зазначив, що, на його думку, в питанні протидії незаконним вирубкам головну роль має відігравати не Нацполіція, а екологічна інспекція та лісова охорона.

«Але я хочу наголосити на тому, що органи лісової охорони входять до складу Державного агентства лісового господарства, яке вирішує насамперед не екологічні, не природоохоронні завдання, а господарські завдання. Тобто фактично вони самі себе контролюють і самі себе перевіряють», — пояснив він.

Екс-міністр додав, що екологічну інспекцію «запустили в тривалий процес реорганізації», який буде тривати до 2020 року.  

«Я дуже сумніваюся, що вона буде спроможна щось ефективно робити, навіть якщо сильно цього хотітиме», — заявив він.

Курикін підкреслив, що теоретичні важелі протидії незаконній вирубці лісу в Україні є, але реальний стан органів, які займаються цим питанням, унеможливлює їх роботу.

«Я повторює, це (сталося — ред.) за рахунок того, що екоінспекція вступила у фазу затяжної реорганізації, а лісова охорона підпорядкована тому органу, який власне кажучи господарює в лісі і значною мірою є відповідальним за той стан речей, який існує», — резюмував він.

Як зазначив керівник проекту «Лісова варта» Дмитро Карабчук, екоінспекція не може протидіяти незаконній вирубці, бо не має достатньо повноважень.

«Держекоінспекція малоефективна, оскільки вона не має дозволу зараз працювати і перевіряти господарські суб’єкти в частині дотримання законодавства з точки зору охорони природи», — пояснив він.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон про криміналізацію контрабанди та незаконної вирубки лісу з правками, внесеними президентом.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, в той же час збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Хто знищує українські ліси?

Раніше повідомлялось, що Євросоюз готується до початку арбітражних слухань проти України через мораторій на експорт лісу-кругляка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: В Україні створили інтерактивну мапу вирубки лісів у Карпатах

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile