ПриватБанк не потребував масштабної докапіталізації Національного банку України після його передачі у державну власність.

ПриватБанк не потребував масштабної докапіталізації Національного банку України після його передачі у державну власність.

Про це заявив Ігор Коломойський у інтерв’ю журналістам «Радіо Свобода».

За словами колишнього співвласника ПриватБанку, міжнародні аудитори не виявили у нього 97% кредитів пов’язаним особам, а загальний обсяг таких кредитів відповідав вимогам Нацбанку.

Останній (аудит — ред.) Ernst &Young за 2016 рік — там було, по-моєму, 8,8 мільярда пов'язаних кредитів. Це Ernst &Young, його вже наймало нове правління і нові власники. За попередньою звітністю пов'язаних кредитів було близько 30 мільярдів, що входило в якісь норми регулятора», — заявив Коломойський.

За його словами, ПриватБанк був одним з небагатьох, хто у 2016 році повернув всю суму виданого НБУ рефінансування, а його борги перед регулятором спричинені високими відсотковими ставками за кредитами НБУ.

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн.

Поділитись: