Життя

Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн

24 січня, 2018 12:13
Життя/Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн
Зберегти
Вигляд
Колишній бізнес-партнер українського олігарха Ігоря Коломойського Вадим Шульман звернувся до Лондонського суду. Шульман вимагає від Коломойського 500 мільйонів доларів, повідомляє Kyivpost.

Колишній бізнес-партнер українського олігарха Ігоря Коломойського Вадим Шульман звернувся до Лондонського суду. Шульман вимагає від Коломойського та Геннадія Боголюбова 500 мільйонів доларів, повідомляє Kyivpost.

У позові підприємець стверджує, що його партнери дурили його в ділових угодах, використавши 15-річну дружбу.

Шульман наголосив, що ПриватБанк використовувався як резерв для власних банківських рахунків екс-власників банку. З Привату Шульман та Коломойський інвестували Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського у Дніпрі та сталеливарний завод в Огайо (Warren Steel Holdings, місто Воррен, штат Огайо). 

У позові стверджується, що Коломойський ошукав Шульмана під час продажу Південного гірничо-збагачувального заводу в Кривому Розі і Дніпропетровського металургійного заводу ім. Петровського. Так, на зустрічі у квітні 2000 року в будинку Шульмана в Ізраїлі, представник Юлії Тимошенко Олександр Гравець продав близько 25% акцій заводу в Кривому Розі як Шульману, так і бізнесменові та депутату Вадиму Новинському.

Новинський погодився розділити акції з Шульманом та Коломойським. У судовому зверненні йдеться, що тоді Коломойський привів Віктора Медведчука як посередника, щоб тримати акції на завод з братами Ігорем та Григорієм Суркісами.

Водночас клан олігархів Дніпра намагався керувати трьома центральними українськими коксохімічними заводами: Дніпродзержинськом, «ЕВРАЗ Баглейкоксом» та Дніпрококсом.

Шульман управляв коксохімічними заводами та надавав технічний персонал Коломойському та Боголюбову для керування Петровським сталеливарним заводом та збагачувальними заводами Кривого Рогу.

Бізнесмен стверджує, що від 2000 по 2007 рік він не отримав свого прибутку на цих заводах. У 2007-му російський олігарх Роман Абрамович запропонував викупити частки Коломойського на українських заводах за 1,06 мільярдів доларів готівкою.

Позивач стверджує, що Коломойський проігнорував його частку в компаніях, проданих Абрамовичу під час операції. Він отримав на 284 мільйони доларів менше, ніж належало йому за продаж. Попри це, угода з Абрамовичем не змусила Шульмана розірвати бізнес-стосунки з Коломойським, позаяк він усе ще був винен йому 100 мільйонів доларів, пов'язаних з «інвестуванням у бізнес».

За даними Kyivpost, до розриву призвела ситуація на сталеливарному заводі в Огайо, який вони придбали у 2001 році. Шульман стверджує, що у 2012 році почав внутрішнє розслідування, виявивши, що 30 мільйонів доларів, які він довірив Коломойському для інвестицій у фірму, зникли.

Позов Шульмана — це вже третя справа проти Коломойського в суді Лондона. Два інші позови від ПриватБанку і від компанії «Татнефть».

Підприємець з Кривого Рогу Вадим Шульман в останні роки перемістив більшу частину своєї діяльності з України до США. Нині він володіє компанією в Сан-Дієго під назвою Pathway Genomics, яка розробляє мобільні додатки з підтримки генетичного тестування.

Як вдалося з’ясувати Громадському, металургійний завод Warren Steel Holdings, місто Воррен, штат Огайо (США) Шульман купив особисто, за 28,5 мільйонів доларів США. У 2006 році він дійшов висновку, що для прибуткової роботи потрібні додаткові інвестиції, тому запросив ще двох знайомих українців — Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова.

Вони домовились вкласти у модернізацію по 30 мільйонів доларів США. Але в результаті всю операційну діяльність взяли під контроль партнери Шульмана і створили багато компаній, які взаємодіяли с заводом. У цій діяльності не враховувались інтереси Шульмана. Офіційно завод багато років поспіль був збитковим. В 2012 році Вадим Шульман почав приватне розслідування, та з 2015 року почав судитись з партнерами. В січні 2016 року власники Warren Steel Holdings вирішили зупинити підприємство через «непередбачувані умови».

Раніше компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп, пов'язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. 

Схема діяла близько 10 років. Результати перевірки передали Генеральній прокуратурі. Сам Коломоський назвав «маячнею» звинувачення щодо махінацій з активами ПриватБанку.

До націоналізації ПриватБанку його бенефіціарними власниками були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема, менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

У грудні 2016 року Приватбанк націоналізували рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «спроби штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 мільярдів гривень у ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017 року Високий суд Лондона вирішив арештувати  активи Коломойського і Боголюбова в усьому світі. А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з Приватбанку — розслідування

Пов`язані новини