Народний депутат Юрій Македон подав позов до Окружного адмінсуду Києва з вимогою оскаржити призначення директора Державного бюро розслідувань, його заступників та керівників територіальних органів і підрозділів центрального апарату ДБР.

Народний депутат Юрій Македон від фракції «Блок Петра Порошенка» подав позов до Окружного адмінсуду Києва з вимогою оскаржити призначення директора Державного бюро розслідувань, його заступників та керівників територіальних органів і підрозділів центрального апарату ДБР.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адмінсуду Києва.

Зазначається, що позивач вимагає визнати незаконними дії Комісії з проведення конкурсу та скасувати рішення про призначення Романа Труби на посаду директора ДБР.

Також Македон вимагає, щоб третьою стороною у справі виступали президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман та директор ДБР Роман Труба.

«На мою думку, порушена процедура при відборі директора Державного бюро розслідувань. Досі мені не надали рішення про те, на якій підставі Романа Трубу допустили до фінального відбору на посаду директора ДБР», — сказав у коментарі Громадському Македон.

Депутат стверджує, що члени конкурсної комісії порушили процедуру, коли дозволили Трубі брати участь у фінальному відборі на посаду директора ДБР. Саме це він і намагається оскаржити у суді.

Македон також відзначив, що станом на 17 травня суд не надав відповіді про подальший розгляд його скарги. 

Упродовж усього конкурсу Роман Труба претендував виключно на посаду заступника директора Держбюро розслідувань. Однак 13 листопада, за три дні до фінального голосування, Труба раптом написав заяву з проханням додати його до списку кандидатів на посаду директора ДБР. 16 листопада 2017-го конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Раніше повідомлялось, що Державне бюро розслідувань оголосило конкурси на 701 посаду. Передбачається, що ДБР складатиметься з центрального апарату та 7 територіальних управлінь, де працюватимуть 1500 людей. На утримання ДБР у січні-березні 2018 року вже витратили понад 1,5 мільйона гривень.

У підслідності ДБР — високопосадовці, правоохоронці, судді та особи, що чинили військові злочини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Державне бюро розслідувань: примара правоохоронного органу?

/Павло Калашник

Поділитись: