Пункт пропуску «Нові Яриловичі» на Чернігівщині на кордоні з Білоруссю знову почав працювати. Раніше уряд закрив його через те, що в Україну незаконно хотіли потрапити паломники хасиди.

Про це повідомила прес-служба Державної митної служби.

Як зазначили у відомстві, «обмежувальні заходи були впроваджені через поширення коронавірусної хвороби». Однак зараз там скупчились автомобілі, які не могли проїхати кордон. В'їхати хочуть близько 550 машин, виїхати — 250.

А що там робили хасиди?

16 вересня уряд вирішив закрити пункт пропуску «Нові Яриловичі» на українсько-білоруському кордоні в Чернігівській області. Тоді там перебували хасиди, які намагалися потрапити в Умань для святкування юдейського нового року (Рош га-Шана). Вони навіть перевдяглися в національне українське вбрання і виконали гімн України.

Вони пішли на такий крок, адже Україна напередодні закрила кордони для іноземців, зокрема і для паломників, щоби вони не приїхали в Умань на юдейський новий рік в умовах пандемії.

В умовах заборони на в’їзд і того, що між Ізраїлем та Україною поки немає авіасполучення, сотні хасидів вирішили випробувати долю і спробувати проїхати до України через Білорусь. Як наслідок, до Білорусі вони потрапили, але й на кордоні з Україною їх не пропускали. Пізніше хасиди покинули територію українсько-білоруського кордону.

Юдейський новий рік і Умань

Рош га-Шана цього року припало на 18-20 вересня. У це свято представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — традиційно здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава.

На Рош га-Шана в Умань з’їжджаються в середньому до 40-50 тисяч хасидів, однак цьогоріч через пандемію їх було значно менше.

Поділитись: