Президент Росії Володимир Путін готовий зустрітися з президентом США Дональдом Трампом навіть після оголошення про нові американські санкції проти Москви.

Президент Росії Володимир Путін готовий зустрітися з президентом США Дональдом Трампом навіть після оголошення про нові американські санкції проти Москви.

Про це повідомив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

За його словами, РФ ніколи не відмовлялася від контактів, зокрема з країнами, які «проводять явно недружню політику» стосовно Москви.

«Якщо лідери (Путін і Трамп — ред.) відчують необхідність зустрітися і повернутися до тих питань, що, як нам здавалося, повинні об’єднувати Росію та США, але які викликають відторгнення в деяких колах у США, то, я думаю, така зустріч відбудеться», — сказав Лавров.

Він додав, що Москва готова розвивати такі контакти «принаймні» на рівні очільників зовнішньополітичних відомств.

Нагадаємо, Трамп запросив Путіна восени 2018 року відвідати Вашингтон. Проте пізніше він відклав запропоновану зустріч.

16 липня президенти США та Росії зустрілися у Гельсінкі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Взаємні компліменти і майже ні слова про Україну: як пройшла зустріч Трампа і Путіна

Пізніше Трамп заявив, що очікує наступної зустрічі з Путіним.

У Конгресі США заявили, що не запросять Путіна виступити, якщо він приїде з візитом до Вашингтону.

8 серпня 2018-го Держдеп США оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії через отруєння Скрипалів. Нові санкції поділені на дві частини: перша включає заборону на продаж Росії деяких видів товарів, таких як електронні пристрої, проте ці обмежувальні заходи значно перетинаються з запровадженими раніше. Друга частина буде запроваджена, якщо у 90-денний термін Росія не погодиться припинити використання хімічної зброї та не допустить спостерігачів ООН для проведення інспекцій. Вона передбачає більш серйозні обмеження щодо торгівлі з Росією, а також може включати заборону на здійснення рейсів «Аерофлоту» до США.

Росія пообіцяла «дзеркально» відповісти на нові санкції США.

Через нові санкції США російський рубль уперше з 2016 року впав до 66 за долар.

 

Поділитись: