За результатами зустрічі в російському Сочі президенти Білорусі та РФ Олександр Лукашенко та Володимир Путін не домовилися про підписання жодних документів щодо інтеграції.

Про це повідомляє «Єврорадио».

Зазначається, що зустріч між білоруським і російським президентами тривала п’ять із половиною годин. Після неї вони не виходили до преси, а лише обмінялися подарунками і попрощалися.

Як повідомив міністр економічного розвитку Росії Максим Орєшкін, під час перемовин сторони зблизили свої позиції, зокрема стосовно питання нафти та газу. Він також сказав, що наступна зустріч Лукашенка й Путіна запланована на 20 грудня.

За словами Орєшкіна, за результатами зустрічі 7 грудня білоруський і російський уряди оновлять документи щодо інтеграції, які представники обох держав розробляли протягом місяців. Про результати повідомлять прем’єр-міністрів і керівників держав.

Очікувалося, що на зустрічі лідерів Білорусі та РФ 7 грудня буде підписано документ щодо інтеграції. Проти цього виступила частина білорусів, які організували непогоджені акції. На мітинги, які тривали 5 годин, вийшло біля тисячі людей.

Нагадаємо, у день перемовин Лукашенка та Путіна у Мінську люди вийшли на мітинг проти «поглиблення інтеграції» Білорусі та Росії.

Зазначається, що об 11:30 7 грудня кількасот людей стали по обидва боки вздовж проспекту Незалежності у Мінську: від головної пошти до Державного цирку. Водночас єдиний живий ланцюг, який планували утворити, не вийшов.

Згодом на акції сталася сутичка. Учасники протесту намагалися піднятися на щаблі Палацу Республіки, але співробітники міліції й «люди в штатському» не пускали нікого.

Нагадаємо, у кінці листопада 2019-го посол Білорусі в Росії Володимир Семашко заявив, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко домовились про «грандіозні плани» щодо реалізації угоди про союзну державу, які зокрема передбачають створення єдиного уряду та парламенту Росії та Білорусі.

5 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність країни і ні про яке злиття з Росією не йдеться. Він наголосив, що сторони не ведуть діалог щодо політичних питань, зокрема про створення єдиного парламенту.

Поділитись: