Президент Росії Володимир Путін порадив обраному президентові України Володимиру Зеленському повернути український паспорт колишньому президенту Грузії і губернатору Одеської області Михайлу Саакашвілі.

Про це повідомляє «Медуза».

«Що стосується свобод, в цьому сенсі краще почати навіть не з Росії, ні з росіян, а, припустимо, з грузин або з колишніх грузин. Наприклад, було б справедливо повернути український паспорт, людині, який в минулому був грузином, а сьогодні вважає себе українцем, маю на увазі Саакашвілі Міхеіла», — сказав Путін.

Раніше Саакашвілі заявив, що звернувся до очільників Міністерства внутрішніх справ, Держприкордонслужби та Служби безпеки України з проханням скасувати заборону на в'їзд в Україну.

Перед цим Саакашвілі просив повернути громадянство в президента Петра Порошенка.

Нагадаємо:

  • 31 березня кандидат в президенти Володимир Зеленський назвав Міхеіла Саакашвілі «захисником демократії України», а Саакашвілі зазначив, що Зеленський «не схожий на жодного з кандидатів».
  • 13 березня прикордонники повідомили, що не збираються пропускати Саакашвілі, який заявив про намір повернутись в Україну 1 квітня.
  • У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.
  • Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьохкримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його й допитували в СБУ. У березні 2018-го ГПУ повідомила, що призупинила кримінальне провадження щодо Саакашвілі.
  • 12 лютого 2018 року Міхеїла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.
Поділитись: