Заява президента Росії Володимир Путіна щодо запровадження миротворців ООН на лінії розмежування на Донбасі свідчить про чергове намагання Росії як сторони конфлікту представити агресію внутрішньо-українським конфліктом.

Заява президента Росії Володимир Путіна щодо запровадження миротворців ООН на лінії розмежування на Донбасі свідчить про чергове намагання Росії як сторони конфлікту представити агресію внутрішньо-українським конфліктом.

Про це ідеться у повідомленні Міністерства зовнішніх справ України.

В МЗС вважають, що Росія намагається «спотворити саму ідею та цілі запровадження миротворчої операції, що не слугуватиме досягненню головної мети – встановлення сталого миру на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України».

Водночас, у міністерстві заявили, що «взяли до уваги заяву Президента РФ щодо можливості розміщення миротворців ООН на Донбасі». 

«Україна як послідовний прихильник ініціативи розгортання миротворчої операції ООН на Донбасі готова опрацьовувати це питання. У цьому зв’язку Постпредству України в Нью-Йорку дано доручення провести відповідні консультації з делегаціями в Раді безпеки ООН», — заявили в МЗС.

У міністерстві нагадали, що у березні 2015 року Порошенко офіційно надіслав до Генерального секретаря ООН та Голови Ради Безпеки ООН звернення щодо розгортання на території нашої держави миротворчої операції під егідою ООН.

Цей лист був розповсюджений 2 квітня 2015 року як офіційний документ РБ ООН. Відповідна ініціатива Глави держави була до цього підтримана РНБО та Верховною Радою.

«Відтоді Росія як держава-агресор постійно саботувала пропозиції України, відмовляючись розглядати наше звернення в РБ ООН і навіть стверджуючи, як це було в червні 2016 року, що Україна не зверталася до РБ», — зазначили в міністерстві.

5 серпня Путін заявив, що присутність миротворців на Донбас доречна за умови перебування на лінії фронту.

У свою чергу, представниця гуманітарної підгрупи на переговорах в Мінську Ірина Генащенко заявила, що миротворці мають бути на всій окупованій території, а не по лінії розмежування. 

Питання введення миротворчої місії ООН на Донбас було обговорено під час телефонної розмови з лідерами країн «нормандської четвірки».

Президент Петро Порошенко заявив, що планує презентувати ідею введення миротворців на Донбас на сесії Генасамблеї ООН.

Поділитись: