Антиурядова акція в Хабаровську, Росія, 19 вересня 2020 року
Фото:

Ольга Цикарєва/Радіо Свобода

У російському Хабаровську вже 71 день тривають акції протесту, які розпочались після арешту губернатора Хабаровського краю Сергія Фургала.

Вже 11-ту суботу поспіль жителі міста виходять на наймасовішу за тиждень акцію, передають «Сибір.Реалії».

19 вересня на центральній площі міста зібрались декілька тисяч протестувальників. Мерія міста не санкціонувала акцію, заявивши, що на площі відбудеться інший захід — святкування 250-річчя з дня народження Людвіга ван Бетховена. Не побачила влада проблеми в тому, що композитор народився у грудні.

У підсумку антиурядовий протест відбувався під музику великого композитора, яка грала з динаміків на всю площу.

Цього разу протестувальники не оминули увагою і отруєння російського опозиціонера Олексія Навального речовиною з групи «Новічок». Плакати були відповідні: «Путін-старічок, випий новічок», «Німеччина виводить з коми Навального, а Хабаровськ — Росію».

Чому протестують?

Жителі Хабаровська протестують з 11 липня, вони невдоволені затриманням губернатора Хабаровського краю Сергія Фургала, якого російське слідство звинувачує у низці злочинів, зокрема і в замовних убивствах. Також люди не погоджуються з новим очільником регіону, який приїхав з Москви.

Загалом цей протест має антимосковську направленість, жителі провінційного Хабаровська невдоволені, що столиця наказує їм. Тому, зокрема, серед вимог протестувальників — судити Фургала у Хабаровську судом присяжних.

Поділитись: