Верховна Рада України ухвалила закон, яким дозволила донорську допомогу міжнародних організацій, виділену на розмінування територій, спрямовувати безпосередньо операторам розмінування, а не до бюджету, як це було раніше.

За відповідний закон проголосувало 234 депутати.

Зазначений закон дозволить не зараховувати до бюджету кошти, які міжнародні організації виділяють на розмінування територій у зоні бойових дій на Донбасі. Тепер ці кошти будуть спрямовуватись тим організаціям, які здійснюють це розмінування.

Нагадаємо, що 6 грудня 2018 року Рада ухвалила закон про протимінну діяльність. Ним визначаються вимоги до фахівців у сфері розмінування, їхні обов'язки, джерела фінансування протимінної діяльності, порядок надання допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів та інше

У лютому 2017 року начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони України полковник Максим Комісаров заявив, що схвалення законів щодо протимінної діяльності в Україні дозволять залучити до розмінування Донбасі міжнародні організації та світову спільноту.

Поділитись: