Політика / Урядовий квартал Рада

Рада може розглянути законопроект про санкції для ЗМІ вже цього тижня — депутат

Громадське
Політика/Урядовий квартал Рада/Рада може розглянути законопроект про санкції для ЗМІ вже цього тижня — депутат
Зберегти
Вигляд
Народний депутат Іван Вінник запропонував парламенту внести проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору» № 9275 до порядку денного.

Про це він повідомив у коментарі Громадському.

Документ передбачає застосування санкцій до ЗМІ, які «здійснюють інформаційну підтримку» терористичних організацій чи незаконних збройних формувань, тобто поширюють інформацію, що підтримує, пропагує, популяризує чи позитивно висвітлює такі організації.

«Я не ставив на меті повністю врегулювати інформаційну сферу, але нам потрібно розмежувати свободу слова і пропаганду», — сказав депутат.

Окрім цього, законопроект пропонує надати Верховній Раді України виключне право виносити на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій до засобів масової інформації. Наразі такі пропозиції можуть вносити президент, Кабмін, СБУ та національний банк.

«У такій делікатній сфері як інформаційна безпека рішення про введення санкцій має пропонуватися РНБО виключно колегіальним органом. Це — запобіжник зловживань і ручному управлінню», — сказав Вінник.

Раніше громадські активісти закликали депутатів Верховної Ради відкликати і не підтримувати проект закону № 9275, який передбачає внесення змін до закону про захист інформаційного простору. На думку активістів, проект закону передбачає «спробу введення цензури в Україні під прикриттям боротьби з російською пропагандою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Технологічний тероризм: як депутати збираються запровадити цензурув інтернеті

Нагадаємо, у травні Україна заблокувала низку російських сайтів та ресурсів самоназваних «ДНР/ЛНР». Рада нацбезпеки і оборони запровадила санкції щодо юридичних та фізичних осіб, пов’язаних із так званими «виборами» в анексованому Криму 2 травня. Порошенко підписав відповідний указ про введення санкцій проти Росії 18 травня.

Крім того, електронна платіжна система WebMoney потрапила до списку антиросійських санкцій Ради національної безпеки і оборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дослідники кібервоєн та соцмереж — про заборону російських платформ

Пов`язані новини